تاریخچه شرکت هواوی از دوران تاسیس تا هم اکنون

تاریخچه شرکت هواوی از مجال تاسیس تا اکنون
وقتی مایکروسافت هم نتوانست
مراحل رویش و مراقبت یوزرها سیستم‌عامل‌های گوشی و طبیعتا گوشی‌هایی که‌این سیستم‌عامل‌ها را دارند از چیزی به نام فیدبک مثبت تبعیت مینماید .

به‌این معنی که هر چه فروش گوشی‌های دارنده یک سیستم‌عامل مختص عمده باشد , توسعه‌دهنده‌های بیشتری برای آن سیستم‌عامل اپلیکیشن ایجاد خواهند کرد . در نتیجه تعداد اپلیکیشن‌های آن ارتقاء خواهد یافت .

هرچه نیز تعداد اپلیکیشن‌ها ارتقاء یابد , طبیعتا تعداد کسانی که به‌سوی این سیستم‌عامل کشیده می‌شوند بیشتر می‌گردد .

این یک سیستم با فیدبک مثبت می باشد . ارتقا یکی از این دو متغیر یعنی «تعداد اپلیکیشن‌ها» و «فروش گوشی» روی همدیگر تاثیر مثبت می‌گذارد .

ساخت یک سیستم‌عامل جدید برای یک کمپانی بزرگ کار سختی نمی باشد البته تبدیل آن به رقیبی برای سیستم‌عامل‌های مو جود فراوان طاقت فرسا و مستضعف و پول و همت فراوانی است .

هواوی
برای مثال هنگامی‌که مایکروسافت عملکرد کرد سیستم‌عامل ویندوز فون خود را رویش دهد , به توسعه‌دهندگان نرم افزار پول پرداخت میکرد که اپلیکیشن خود را برای ویندوز فون نیز بنویسند .

البته در نهایت به جهت عدم‌استقبال کاربران و مشکل‌ها ویندوز فون , مایکروسافت این پروژه را متوقف کرد . در دنیایی که در آن غولی مثل مایکروسافت نتواند از عهده این کار بر‌آید , بعید است که هواوی بتواند .

هواوی هم در شرایطی که بخواهد سیستم‌عامل خود را توسعه دهد ناچار است چنین کاری بکند . تاکنون هواوی هیچ علتی برای چنین کاری نداشته است ; چون اندروید یک سیستم‌عامل کدباز است که هواوی آن را در گوشی‌های خود با پاره ای تغییرات استفاده می کرد .

از آن‌سو هم گوگل خدمات و به‌روزرسانی‌های امنیتی و نرم‌افزاری اندروید را تامین می‌کرد و مهم‌تر از آن یک فروشگاه نرم افزار یعنی دکان پلی را داشت که به تمام گوشی‌های اندرویدی خدمات ارائه می‌داد .

اندروید اکوسیستمی بود که هواوی و بقیه شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های اندرویدی در آن می‌توانستند حرفی برای بیان کردن داشته باشند . ولی امر دونالد ترامپ به تحریم هواوی سبب ساز میشود که در فیض گوگل دیگر خدماتی به گوشی‌های اندرویدی ساخت هواوی نخواهد بخشید .

تحریم هواوی , تحریم‌های قابل انعطاف و مشقت بار
تحریم هواوی تاثیری دو جنبه‌ای داراست . جنبه اولیه شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای گوشی را مستقیما تحت تاثیر قرار خواهد که البته در غایت دود آن به چشم مشتریان هم میرود .

جنبه دوم تحریم هواوی همین قضیه عدم دسترسی هواوی به سرویس ها گوگل است که مستقیما روی بازار تلفن‌های یاور و مشتریان تاثیر میگذارد . ما به‌دنبال میخواهیم این دو جنبه قضیه را باز کنیم ; ولی پیش از آن بگذارید مقداری از تاریخچه‌ هواوی بگوییم .

تاریخچه هواوی
شرکت هواوی توسط رن ژنگفی ( Ren Zhengfei ) در سال ۱۹۸۷ تاسیس شد . رن ژنگفی فارغ‌التحصیل دانش کده چونگ‌کنیک ( Chongqing نمایندگی هواوی ) چین است . وی بعد از فارغ‌التحصیلی به موسسه تحقیقاتی ارتش جمهوری اخلاق و رفتار چین پیوست و به‌عنوان یک محقق فناوری در این این شرکت شاغل شد .رن ژنگفی کمپانی هواوی را در سال ۱۹۸۷ با ۲ هزار دلار سرمایه نخستین تاسیس کرد . شرکت هواوی در ابتدای کار خویش تجهیزات سوئیچینگ را برای سیستم‌های مخابراتی می‌ساخت . این موسسه مشاوره‌های تخصصی در حوزه ارتباطات برای شرکت‌های متعدد در باطن و خارج از هم ارائه می‌داد .Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: